Hoppa till sidans innehåll

Startlistor DM 2016

11 NOV 2016 20:32
Startlistor för DM i KSL och SL 2016. Vid eventuella frågor kontakta Jonas Wennberg på This is a mailto link.
  • Uppdaterad: 11 NOV 2016 21:00

Lördag

Klass -105kg Herrar Grupp 1

Invägning 08:00

Tävlingstart 10:00

Joel Berglund

105

Herr Junior

930409jb

Öjeby AK

Simon Hedkvist

105

Herr Junior

950929sh

Luleå AK

Oskar Holmström

105

Herr Junior

941008oh

Luleå AK

Peter Rybank

105

Herr Junior

950411pr

Luleå AK

William Sundberg

105

Herr Junior

961218ws

Luleå AK

Patrik Bohman

105

Herr Senior

920410pb

Luleå AK

Erik burvall

105

Herr Senior

890504eb

Malå AK

Daniel Cornelius

105

Herr Senior

841210dc

Luleå AK

Olle Kättström

105

Herr Senior

890816ok

Luleå AK

Jonas Wennberg

105

Herr Senior

920429jw

Luleå AK

Jens Sundgren

105

Herr Veteran 40-49

711103js

Luleå AK

 

Klass -93kg -120kg +120kg Herrar Grupp 2

Invägning 08:00

Tävlingstart 10:00

Isak Bolin

120

Herr Senior

921230ib

Malmbergets Allmänna IF

Andreas Rönnqvist

120

Herr Senior

910119ar

Öjeby AK

Patrik Winbjörk

120

Herr Senior

820818pw

Luleå AK

Eddie Johansson

120

Herr Ungdom

980825ej

Kiruna AK

Sebastian Olsson

120+

Herr Junior

940319so

Skellefteå AK

Robin Grönlund

120+

Herr Senior

900226rg

Skellefteå AK

Andreas Höglund

120+

Herr Ungdom

980827ah

Skellefteå AK

 

 

 

 

 

 

Daniel Martinsson

93

Herr Junior

941223dm

Skellefteå AK

Daniel Moncada

93

Herr Junior

930323dm

Jokkmokks SLK

Jens Rekonius

93

Herr Junior

930121jr

Skellefteå AK

Alexander Björk

93

Herr Senior

900521ab

Luleå AK

Simon Nilsson Guldstrand

93

Herr Senior

920531sn

Luleå AK

Andreas Sjöström

93

Herr Senior

910304as

Umeå Power


 

Klass -83kg Herrar Grupp 3

Invägning 12:00

Tävlingstart 14:00

Johan Blind

83

Herr Junior

930603jb

Jokkmokks SLK

 

Andreas Lindmark

83

Herr Junior

950702al

Umeå Power

 

Emil Lundell

83

Herr Junior

930409el

Öjeby AK

 

John Nilzén

83

Herr Junior

921221jn

Skellefteå AK

 

Hampus Olsson

83

Herr Junior

970221ho

Malmbergets Allmänna IF

 

Henrik Kohlström

83

Herr Senior

870911hk

Öjeby AK

 

Charlie Lundberg

83

Herr Senior

910925cl

Klubb Corpus Styrkelyft

 

Joachim Lundberg

83

Herr Senior

930430jl

Öjeby AK

 

Simon Dahlberg

83

Herr Junior

930114sd

Öjeby AK

 

Mikael Israelsson

83

Herr Veteran 50-59

651122mi

Malmbergets Allmänna IF

 

 

Klass -72kg -52kg Damer Grupp 4

Invägning 12:00

Tävlingstart 14:00

Pernille Edvardsen Holmqvist

72

Dam Junior

931002pe

Malmbergets Allmänna IF

 

Johanna Israelsson

72

Dam Junior

950720ji

Malmbergets Allmänna IF

 

Agnes Snäll

72

Dam Junior

970617as

Luleå AK

 

Kristin Hammarberg

72

Dam Senior

890918kh

Luleå AK

 

Andrea Nordling

72

Dam Senior

910405an

Luleå AK

 

Edit Strömbäck

72

Dam Senior

911212es

Umeå Power

 

Sofia Svensson

72

Dam Senior

900709ss

Luleå AK

 

Malin Önsten

72

Dam Senior

860708mö

Luleå AK

 

Hanna Enback Junkka

72

Dam Ungdom

980401he

Malmbergets Allmänna IF

 

 

Amanda Wikman

52

Dam Senior

910603aw

Malmbergets Allmänna IF

 

Stina Åkemalm

52

Dam Senior

890414så

Malmbergets Allmänna IF

 

 

Söndag

Klass -74kg -66kg Herrar Grupp 1

Invägning 07:30

Tävlingstart 09:30

 

 

 

 

 

       

Martin Johansson Sletbakk

74

Herr Junior

941030mj

Malå AK

       

Åke Erskjäns

74

Herr Senior

810304åe

Luleå AK

       

Emil Sjödin

74

Herr Senior

900112es

Öjeby AK

       

Robin Wellander

74

Herr Senior

850912rw

Jokkmokks SLK

       

Nils Holmqvist

74

Herr Ungdom

990430nh

Kiruna AK

       

Bert Allden

74

Herr Veteran 60-69

520827ba

Malmbergets Allmänna IF

       

 

Anton Brännlund

66

Herr Junior

940315ab

Umeå Power

   

Linus Lindström

66

Herr Junior

950713ll

Luleå AK

   

Daniel Åkemalm

66

Herr Junior

940423då

Malmbergets Allmänna IF

   

Bee Wallström

66

Herr Senior

910904bw

Jokkmokks SLK

   

 

Desert Barbell Grupp 2

Invägning 07:30

Tävlingstart 09:30

Omar Merza -74 kg

Angelica Yassin -72 kg

Tarek Troumi -74 kg

Jesse Akister -72 kg

Marco Cipolat -93 kg 

Zein Jallad -83 kg 

Abdulrahman Hadi Hammoud  -83 kg


 

Utrustningslyftare Grupp 3

Invägning 10:30

Tävlingstart 12:30

Frida Sundström

63

Dam Senior

891115fs

Kiruna AK

Josefin Nilsson

84

Dam Senior

861129jn

Luleå AK

Elina Rönnqvist

72

Dam Senior

920910er

Öjeby AK

Edit Strömbäck

72

Dam Senior

911212es

Umeå Power

Niclas Siljelöf

83

Herr Junior

941002ns

Jokkmokks SLK

Andre Johansson

83

Herr Senior

891119aj

Kiruna AK

Mikael Israelsson

83

Herr Veteran 50-59

651122mi

Malmbergets Allmänna IF

Henrik Fransson

93

Herr Senior

910828hf

Öjeby AK

Emil Johansson

93

Herr Senior

860814ej

Umeå Power

Joakim Lakso

105

Herr Veteran 40-49

751206jl

Luleå AK

Andreas Dela

120

Herr Senior

820409ad

Öjeby AK

         

Klass +84kg -84kg -63kg -57kg Grupp 4

Invägning 10:30

Tävlingstart 12:30

Katarina Carlsson

57

Dam Senior

891030kc

Luleå AK

Anna Wallenten

57

Dam Veteran 40-49

720923aw

Luleå AK

Nellie Johansson

63

Dam Junior

950323nj

Malå AK

Shkendie Prenku

63

Dam Junior

960127sp

Jokkmokks SLK

Linda Svensson

63

Dam Senior

920429ls

Luleå AK

Faezeh Amiri

63

Dam Ungdom

980404fa

Jokkmokks SLK

Alexandra Svanhem

84

Dam Senior

920315asx

Malmbergets Allmänna IF

Carolina Hinnerson

84

Dam Junior

951024ch

Öjeby AK

Julia Nygren

84

Dam Ungdom

990832jn

Luleå AK

Anna-Lena Bellqvist

84+

Dam Senior

870310ab

Luleå AK

Skribent: Magnus Wikström
Epost: This is a mailto link

Samarbetspartners

Eleiko

sisu_logo

Powerzite

Ramirent

Postadress:
Luleå AK - Styrkelyft
Jonas W, Havsöringsgränd 1
97452 Luleå

Besöksadress:
Bastugatan
97241 Luleå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info